Otěhotnění

Pravděpodobnost otěhotnění v závislosti na věku

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc ovlivňujě váš věk šance na spontánní otěhotnění? Podívejte se na jednu zajímavou statistiku, která odhaluje zcela klíčové rozdíly.

Pravděpodobnost otěhotnění klesá

Podle doktorů a specialistů má mnoho českých párů zcela nereálné představy o úspěšnosti a o limitech IVF léčeb. Rozhodnutí oddálit těhotenství kvůli kariéře již není nic neobvyklého, ba právě naopak. Odsouvání mateřsví může mít však také finanční důvody, nelze také zapomenout na emancipaci žen a dostupnost antikoncepce. Éra pozdního mateřství začala v 60. letech minulého století a stále trvá. V korespondenci s tímto fenoménem je dobré podívat se na statistiku, za kterou stojí společnost Invitra.

Největší riziko v problému početí přichází kolem 30 let, kdy zároveň dochází k poklesu počtu vajíček. Ovariální rezervu (zásobu vajíček) ovlivňuje také konzumace alkoholu, drog či cigaret. Kuřačka s nadváhou má jen pětinovou šanci přirozeného početí.

Nic není ztraceno

Mnoho našich čtenářek však potvrzuje, že otěhotnět po třicítce je možné a rozhodně není nutné předem házet flintu do žita. Problematice věku a otěhotnění se věnujeme ostatně v našem rozsáhlém e-booku Jak otěhotnět, kde najdete nejen všechny důležité informace, ale také praktické rady.

E-book: Jak otěhotnět?
Snažíte se o miminko, ale nedaří se vám? Změňte to s elektronickou knihou „Jak otěhotnět?“, která shrnuje jak nejnovější vědecké poznatky, tak praktické zkušenosti a rady více než 30 zkušených maminek. Kniha na 109 stranách přináší 30 kapitol rozdělených do 7 tématických částí. Knihu jsme tvořily více než 5 let a představuje zatím nejpodrobnější českou publikaci týkající se otěhotnění.

Chci koupit e-book

Podívejte se na podrobný obsah a recenze e-booku od žen, které si ho již přečetly.